Micrographia Hookea

Robert Hooke miał jednego z najbardziej twórczych umysłów w historii nauki. Jego oryginalna Micrographia, 1665 arcydzieło obserwacji naukowej, ważyła 3 funty, ale teraz może być trzymana w dłoni i smakowana jako własna prywatna kopia w postaci błyszczącego dysku kompaktowego ważącego mniej niż 2 g. Ta książka i podobne skarby istnieją tylko w nielicznych bibliotekach i często są niedostępne dla czytelników. Płyta CD-ROM Micrographia jest jedną z nowo opublikowanych serii, wybranych i skonwertowanych elektronicznie przez jej wydawcę, Octavo i dostępnych bez kłopotów z dalekimi podróżami. Octavo wykorzystuje techniki cyfrowej fotokompresji Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej w starannym planowaniu CD-ROMów i umiejętnie potraktował tę edycję delikatną opieką ostrożnego kustosza, bez kompromisów z powodu trudności, jakie pojawiły się podczas fotografowania tak starych rękopisów i potrzeba wysokiej rozdzielczości. Zawartość tej edycji można teraz miniaturować , powiększać i klasyfikować według kolekcjonerów neofitów, naukowców i przeglądarek książek. Luksus obracania stron, jako fragmenty wybierane podczas nauki w domu lub w bibliotece, wzmacniany jest przez zaspokojenie potrzeby natychmiastowego zaspokojenia – tak charakterystycznego dla obecnego roku 2000 podejścia do komputeryzacji. Tak więc, cenna oryginalna książka z XVII wieku w Bibliotece Warnock staje się kanałem komunikacji z dociekliwym umysłem Hooke a. Łączenie wielowiekowej książki z nowymi aplikacjami mikroczipów jest niesamowitym wyczynem, ponieważ nic nie ginie w wyjątkowym procesie – z wyjątkiem naszych odcisków palców.
Technologia ta dodatkowo zwiększa zainteresowanie czytelnika, umożliwiając zastępcze eksploracje dzięki spostrzeżeniom Hooke a podczas jego mikroskopowych demonstracji. Kliknięcie myszką przenosi czytelnika do Royal Society of London, aby zobaczyć, w wyszukanych i wyszukanych detalach, powiększone widoki wybrane zgodnie z naszymi preferencjami na ekranie: pijawki w occie, pchła w drobnym szczególe, drobiazgi komara lub pająka z Sześć oczu, komary, pory w skamieniałym drewnie i diamenty w krzemieniu, a także wczesnie rozpoznawalna komórka z korka. Czytelnik może dołączyć do argumentów, podobnie jak cotygodniowe demonstracje Hooke a prawdopodobnie sprowokowały i zadziwiły sceptyków.
Nowatorskim odkryciem Hooke a o możliwościach mikroskopii, która wkrótce stanie się doskonałym motorem badań, towarzyszą jego intuicyjne korelacje z innymi zjawiskami. Stały się one prekursorami krystalografii, eksploracji planet, archeologii kopalnej, a nawet metodami produkcji sztucznego jedwabiu. Prawa optyczne, spalanie i zachowanie płynów w kapilarnych rurkach zostały sformułowane i opisane w książce i rzadko były później kwestionowane. 117 skrupulatnych rysunków i dokładne obserwacje tego energicznego 28-letniego adepta naukowego zostały docenione przez wielu oryginalnych nabywców tej książki, którzy z dumą przyłączyli się do Samuela Pepysa, wyczuwając jego wyjątkowe cechy.
Format płyty CD-ROM programu Adobe Acrobat umożliwia łatwe szybkie wyszukiwanie tekstu, selekcji i odsyłaczy. Chociaż pobieranie ogromnej ilości informacji cyfrowych wymaga czasu, nowsze szybkie komputery mogą z łatwością replikować kolorowy wydruk płyt z edycji archiwalnej
[podobne: disulfiram, agaricus, alprazolam ]
[więcej w: borg warner jasionka, przychodnia gdynia karwiny, śniadecja ]