Stowarzyszenie między przychodami ze szpitala for-profit a zwiększonymi wydatkami Medicare ad 7

Mimo że analiza ta miała ograniczoną moc statystyczną ze względu na niewielką liczbę zaangażowanych obszarów, wyniki sugerują, że wydatki w obszarach, w których szpitale przekształcone na własność na zysk nie były ani wyższe, ani nie rosły szybciej przed konwersją. Nasze wyniki są również zgodne z hipotezą, że zachowanie organizacyjne szpitali nastawionych na zysk różni się od działalności szpitali non-profit i że te różnice w zachowaniu wpływają na wydatki Medicare. Chociaż szpitale non-profit i for-profit mogą być wrażliwe na obawy o rentowność, 29-31 wydaje się, że mogą one reagować inaczej na zachęty programu Medicare. W przypadku ambulatoryjnych usług szpitalnych i domowej opieki zdrowotnej istnieją wyraźne zachęty finansowe do zwiększania wykorzystania, ponieważ oba rodzaje opieki zostały zwrócone na zasadzie odpłatności za usługę z niewielkimi ograniczeniami.32 Nie możemy jednak rozróżnić spośród kilku możliwych wyjaśnień wyższe wydatki per capita na leczenie szpitalne w obszarach nastawionych na zysk, ponieważ nasze analizy opierają się na danych rocznych podsumowania dla każdego pacjenta, a nie na indywidualnych rekordach rozliczeniowych. Raporty w mediach sugerują, że niektóre sieci szpitali nastawionych na zysk mogły być up-kodyfikowanymi grupami związanymi z diagnozą, a tym samym zwiększającymi refundację Medicare, 33,34, ale różnice w kosztach za wstęp lub w cenach przyjęć mogą również odgrywać rolę część. Konieczne będą dalsze badania w oparciu o dane na temat indywidualnych roszczeń i raporty kosztów dla poszczególnych szpitali, aby odróżnić te możliwości.
Kilka innych ograniczeń naszych analiz zasługuje na uwagę. Po pierwsze, chociaż skorygowane poziomy wydatków w mieszanych obszarach usług szpitalnych były pośrednie między poziomami w dwóch pozostałych grupach własności, nie określiliśmy konkretnie, w jaki sposób szpitale non-profit i for-profit mogą wpływać na swoje zachowanie. Po drugie, nasze badanie nie mogło zaradzić ewentualnym różnicom w jakości opieki lub udogodnień świadczonych beneficjentom Medicare. Chociaż inne badania nie wykazały żadnych systematycznych różnic w jakości w zależności od własności szpitala, 6,29 możliwe jest, że mieszkańcy obszarów nastawionych na zysk korzystają z wyższych poziomów wydatków. Wreszcie, nasza analiza była ograniczona do populacji Medicare; Szpitale for-profit mogą mieć różne sposoby zarządzania kosztami i wykorzystaniem usług dla ubezpieczonych pacjentów w wieku poniżej 65 lat.
Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, ponieważ oceniane są przyszłe konwersje szpitali nienastawionych na zysk na własność dochodową.7,35 Bezpośrednie koszty dla społeczności pozostają jednak ważnym czynnikiem. Co najmniej nasze dane nie wykazują żadnych oszczędności związanych z własnością dla zysku. Nasze odkrycia są zgodne z możliwością, że własność szpitali dla zysku sama przyczynia się do wyższych kosztów per capita dla populacji Medicare obsługiwanych przez te szpitale.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez grant z Fundacji Roberta Wooda Johnsona. Dr Skinner był laureatem nagrody Career Development Award przyznawanej przez National Institute on Aging.
Poglądy wyrażone w niniejszym dokumencie niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Departamentu Spraw Weteranów lub Stanów Zjednoczonych rząd.
Jesteśmy wdzięczni Thomasowi Bubolzowi za jego pomoc techniczną i Frankowi A. Sloanowi, Joseph P. Newhouse, Davidowi M. Cutlerowi i Douglasowi O. Staigerowi za ich pomocne uwagi.
Author Affiliations
Od Veterans Affairs Outcomes Group, Department of Veterans Affairs, White River Junction, Vt. (EMS, ESF); Centrum Ewaluacyjnych Nauk Klinicznych, Dartmouth Medical School, Hanover, NH (JSS, ESF); Wydział Ekonomii, Dartmouth College, Hanover, NH (JSS); oraz National Bureau of Economic Research, Cambridge, Massachusetts (JSS).
Poproś o ponowne przedłożenie wniosków do dr. Fishera w Dartmouth Medical School, HB7251, Hanover, NH 03755.
[podobne: Leukocyturia, disulfiram, ambrisentan ]
[patrz też: borg warner jasionka, przychodnia gdynia karwiny, śniadecja ]