Stowarzyszenie między przychodami ze szpitala for-profit a zwiększonymi wydatkami Medicare czesc 4

Obliczenia regresji, ważone zgodnie z populacją Medicare dla obszaru usług szpitalnych, przedstawiono dla porównania z przeciętnymi wartościami średnimi. (Regresje nieważone dały podobne wyniki.) Szacunki średnich wydatków per capita zostały obliczone na podstawie tych modeli przy użyciu średniej wartości z 1989 r. Dla każdej zmiennej niezależnej we wszystkich obszarach. Wyniki
Charakterystyka obszarów usług szpitalnych
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka 3421 obszarów usług szpitalnych w 1995 r. Tabela przedstawia charakterystykę 3421 obszarów usług szpitalnych zgodnie ze statusem własności szpitali w każdym z obszarów w 1995 r. Dane przedstawiono jako średnie z podanymi międzyokresowymi przedziałami jako miara zmienności w każdej grupie własności. Większość obszarów (86 procent) została sklasyfikowana jako nienastawiona na zysk; 7 procent było dla zysku, a 6 procent posiadało mieszane prawa własności. Mimo że w 31 stanach istniał co najmniej jeden obszar usług dla szpitali nastawiony na zysk, obszary nastawione na zysk koncentrowały się w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych i w Kalifornii.
Średnio mieszane obszary usług szpitalnych posiadały większe i bardziej miejskie populacje, z większą liczbą szpitali na danym obszarze, niż obszary nastawione na zysk lub nienastawione na zysk. W porównaniu z obszarami usług szpitalnych typu non-profit, obszary o wysokim dochodzie miały wyższy wskaźnik przyjęć w ramach opieki ostrej, a szpitale częściej wchodziły w skład sieci szpitalnych, ale były mniej prawdopodobne, że będą powiązane ze szkołami medycznymi.
Całkowite wydatki
Tabela 2. Tabela 2. Surowe i skorygowane łączne stawki wydatków na mieszkańca w stabilnych obszarach usług szpitalnych. Tabela 2 pokazuje łączne wydatki Medicare w przeliczeniu na jednego mieszkańca w przeliczeniu na własność szpitala w obszarach usług szpitalnych, w których status posiadania był stabilny w okresie badania. Średnie wydatki (skorygowane tylko o różnice w wieku, rasie i płci) były konsekwentnie wyższe w obszarach nastawionych na zysk niż w obszarach nie nastawionych na zysk, ale w 1989 i 1992 r. Surowe wydatki per capita na obszarach mieszanych były większe niż w dla celów zarobkowych lub nienastawionych na zysk.
Rysunek 1. Rycina 1. Skorygowane średnie ceny świadczeń Medicare na osobę w 1989, 1992 i 1995 r. Zgodnie z własnością szpitali. W każdym roku łączne wydatki na głowę mieszkańca były wyższe zarówno w przypadku ośrodków użyteczności publicznej o charakterze zarobkowym, jak i mieszanym niż w przypadku obszarów nienastawionych na zysk (P <0,001 dla każdego porównania). Wszystkie wydatki są w 1995 dolarów. Stawki zostały skorygowane o wiek, płeć, rasę, region Stanów Zjednoczonych, odsetek ludności zamieszkującej obszary miejskie, procent łóżek w szpitalach należących do sieci szpitalnych, odsetek łóżek w szpitalach powiązanych ze szkołami medycznymi, skorygowana śmiertelność Medicare , odsetek beneficjentów Medicare zarejestrowanych w HMO, liczba lekarzy na mieszkańca i liczba szpitali w obszarze usług szpitalnych. I słupki reprezentują przedziały ufności 95 procent.
Tabela 2 i wykres przedstawiają wydatki w przeliczeniu na jednego mieszkańca w czasie po dostosowaniu do charakterystyki obszarów usług szpitalnych, które mogą wpływać na koszty. W 1989 r. Średnie wydatki per capita (w dolarach z 1995 r.) Wyniosły 4 006 USD dla obszarów o celach zarobkowych i 3554 USD dla obszarów nienastawionych na zysk, co stanowi różnicę 452 USD na mieszkańca (P <0,001). W 1995 r. Łączne wydatki per capita były o 732 USD wyższe w obszarach nastawionych na zysk niż w regionach niekomercyjnych (5 172 USD vs. [hasła pokrewne: flexagen, diltiazem, klimakterium ] [podobne: przychodnia rembielińska, klinika arciszewscy, zoz nidzica ]