szpital katowice bogucice ginekologia ad

Aspinopatię okołoporodową zdefiniowano jako obecność co najmniej trzech z następujących stanów: ból w okolicy wnętrza, na co wskazuje bradykardia płodu z częstością akcji serca mniejszą niż 100 uderzeń na minutę, późnym zwalnianiem lub brakiem zmienności rytmu serca; gęsty płyn owodniowy barwiony smółką; wynik Apgar 6 lub mniej po 5 minutach; potrzeba resuscytacji przez ponad minutę z wentylacją nadciśnieniową i tlenem bezpośrednio po urodzeniu; i wartość pH krwi tętniczej 7,20 lub mniej lub deficyt zasady wynoszący co najmniej 14 mmol na litr w ciągu pierwszej godziny po urodzeniu.1,3,5,6 Kryterium wykluczenia stanowiły uzależnienia od matki, infekcje wrodzone lub infekcje okołoporodowe. , w tym zapalenie błon płodowych. Grupa kontrolna składała się z 58 normalnych, pełnopłciowych noworodków, które spełniały następujące kryteria: brak choroby matki, normalne wyniki monitorowania płodu, punktacja Apgar co najmniej 8 w ciągu jednej i pięciu minut oraz normalny przebieg w ciągu pierwszego tygodnia życie. Niemowlęta w obu grupach były badane codziennie w pierwszym tygodniu po urodzeniu przez jednego egzaminatora, który nie znał wyników badań moczu. Niemowlęta z asynchią okołoporodową podzielono na dwie grupy, w zależności od tego, czy niedokrwienna niedokrwienna encefalopatia rozwinęła się w ciągu pierwszych siedmiu dni po urodzeniu. Niedokrwienna encefalopatia niedokrwienna została sklasyfikowana jako łagodna, umiarkowana lub ciężka na podstawie systemu oceny zaawansowania opisanego przez Sarnat i Sarnat.17. System ten ocenia poziom świadomości niemowlęcia, napięcie mięśniowe, nerwy czaszkowe, prymitywne odruchy, spontaniczną aktywność ruchową, autonomiczne funkcja i drgawki. Niedokrwienną encefalopatię niedokrwienną zaklasyfikowano jako łagodną, jeśli nadpobudliwość lub hipotonia utrzymywały się bez napadów przez co najmniej 72 godziny po urodzeniu; umiarkowane, jeśli niemowlę było ospałe i miało hipotonię, słabe odruchy prymitywne i drgawki; i tak ciężkie, jeśli niemowlę miało częste napady, bezdech, zwiotczałe osłabienie lub śpiączkę. Badanie zostało zatwierdzone przez instytutowy zespół kontrolny National Cheng Kung University Medical Center, a pisemną świadomą zgodę uzyskano od rodziców niemowląt.
Czaszkowa ultrasonografia i elektroencefalografia
Wykonaliśmy ultrasonografię w czasie rzeczywistym w ciągu 24 godzin, 48 do 72 godzin i 10 dni po urodzeniu u niemowląt z asynchią okołoporodową, stosując przetwornik sektorowy 5- lub 7,5-MHz (SSD 630, Aloka, Tokio, Japonia) .18 Ultrasonogramy wykazujące zwiększoną echogenność w obrębie miąższu kory mózgowej, zwojów podstawy i wzgórza oraz obecność encefalomalacji uznano za nienormalne.19 Elektroencefalografię przeprowadzono 36 do 52 godzin po urodzeniu u niemowląt z asynchią okołoporodową i powtórzono w razie potrzeby. Elektroencefalogramy zostały zinterpretowane przez jednego badacza, zgodnie z kryteriami Lombroso.20
Wynik neurorozwojowy
Wszystkie niemowlęta, które przeżyły, z niedotlenieniem noworodków i 51 normalnymi niemowlętami, przeszły badanie neurorozwojowe w wieku jednego roku, które obejmowało ocenę neuromotoryczną i Bayley Scales of Infant Development II (BSID II). Ocena neuromotoryczna została oparta na badaniu neurologicznym Amiel-Tison i Greniera, który ocenia postawę i spontaniczną aktywność ruchową, pasywne napięcie mięśniowe, aktywny ton mięśni, odruchy głębokich ścięgien i reakcje posturalne.21 Wynik neurorozwojowy został sklasyfikowany jako korzystny lub niekorzystny.
[więcej w: ambrisentan, buprenorfina, monoderma ]
[podobne: przychodnia rembielińska, klinika arciszewscy, zoz nidzica ]