Uzupełniające kliniczne korzyści stentowania tętnic wieńcowych i blokad receptorów płytkowych glikoprotein IIb / IIIa ad

W porównaniu ze stentowaniem i placebo, podawanie abciximabu oprócz stentowania lub angioplastyki znacznie zmniejszyło ryzyko powikłań niedokrwiennych w ciągu 30 dni od zabiegu.8 Jednak znana skuteczność stentowania jest w dużej mierze spowodowana obniżeniem częstości restenoza i ponowna rewaskularyzacja naczyń docelowych, korzyści, które nie ujawniłyby się w ciągu pierwszych 30 dni. W niniejszym raporcie przedstawiamy wyniki obserwacji klinicznych i angiograficznych pacjentów w badaniu EPISTENT po sześciu miesiącach, które stanowią dowód na to, że implantacja stentu i blokada receptora glikoproteiny płytkowej IIb / IIIa mają uzupełniający wpływ kliniczny na długoterminową skuteczność. i bezpieczeństwo przezskórnej rewaskularyzacji wieńcowej. Metody
Pacjenci
Szczegóły dotyczące projektu badania zostały wcześniej zgłoszone.8 W skrócie, 2399 pacjentów poddanych planowej lub pilnej przezskórnej rewaskularyzacji wieńcowej zapisano między 22 lipca 1996 r. A 25 września 1997 r. W 63 ośrodkach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Pacjenci byli uprawnieni do włączenia do badania, jeśli mieli co najmniej jedno docelowe uszkodzenie odpowiednie do leczenia przez stentowanie lub angioplastykę balonową i nie byli poddawani pierwotnej interwencji w ostrym zawale mięśnia sercowego. Protokół został zatwierdzony przez instytutową komisję odwoławczą w każdym ośrodku klinicznym, a wszyscy pacjenci wyrazili pisemną, świadomą zgodę.
Protokół badania
Wszyscy pacjenci byli leczeni aspiryną. Tiklopidynę podawano po implantacji stentu i zgodnie z protokołem można podać jedną lub więcej dawek przed podaniem leku. Pacjenci zostali losowo przydzieleni (za pomocą telefonów do centrum randomizacji w Duke Clinical Research Institute) do jednej z trzech grup: stentowania i placebo, stentowania i abciximabu, lub angioplastyki balonowej i abciximabu. Stent wyprodukowany przez Johnson and Johnson (New Brunswick, NJ) miał być użyty, chyba że nie można go było zastosować. Kryteria zostały określone dla nieplanowanego wszczepienia stentu w celu utrzymania drożności po jawnym lub zagrożonym nagłym zamknięciu u pacjentów przypisanych do plastyki naczyń, a przejście do stentowania wystąpiło u 19 procent tych pacjentów. Badacze byli ślepi na przypisanie leków (abcyksymab lub placebo) z dwóch grup, które również przeszły stentowanie, ale nie można było ich zaślepić na przypisanie leku do grupy angioplastyki, ponieważ podano tylko abciximab. Abciximab (ReoPro, Centocor, Malvern, Pa.) Podawano w bolusie 0,25 mg na kilogram masy ciała 10 do 60 minut przed napełnieniem balonu, a następnie wlew 0,125 ug na kilogram na minutę (maksymalna dawka, 10 ug na minutę) przez 12 godzin. Pacjenci przydzieleni do abciksimabu otrzymali heparynę o niskiej dawce, o skorygowanej masie ciała i otrzymujący placebo otrzymali heparynę w standardowej dawce dostosowanej do wagi.
Angiograficzna substytucja
Pierwszych 899 kolejnych pacjentów w badaniu wyraziło zgodę na włączenie do angiograficznego podetapu i poddano się powtarzanej angiografii 184 do 275 dni po randomizacji. Obserwację angiograficzną przeprowadzono, jeśli procedura rewaskularyzacji indeksu (przeprowadzona w czasie randomizacji) zakończyła się powodzeniem (rezydualne zwężenie, .50 procent) w co najmniej jednej docelowej zmianie, chyba że pacjent zmarł później lub przeszedł ponowną rewaskularyzację wszystkich docelowe zmiany w ciągu siedmiu dni od procedury indeksowania
[hasła pokrewne: monoderma, cilostazol, celiprolol ]
[przypisy: mbp pabianice, elear gorzów, szypryt chojnice ]